G19: Spiller på seg selvtillit tross tap!

Stabæk G19 spilte mot Lynggby G19 i dag.

Kampen mot Danmarks tredje beste u19-lag, Lyngby, ble spilt på en ekstremt humpete og dårlig kunstgressbane i Danmark.

Som forrige kamp var Stabæk meget godt organisert defensivt. Denne gangen klarte vi å holde på ballen i lengre periode enn mot Brøndby og vi skapte to store sjanser før pause. 50-50 i ballinnehav og 0-0 til pause.

I 2. omgang hadde vi en dårlig start, ble hardt presset og fikk et mål i mot på skudd fra 18 meter. Vi klarte å heve oss og hadde mer ball og skapte farligheter utover i andreomgangen. Vi vant mange dueller og var nærme 1-1 ved flere anledninger. Men det endte 1-0 i favør Lyngby, men vi vant sjansestatistikken med 4 mot 3.

Det var en jevnspilt kamp, men greit at det ble tap. Vi gjorde store fremskritt også i denne kampen og vi spiller jevnt med et av de beste lagene i Danmark. Det er god stemning i laget og vi troen på en god sesong.

EN SAK AV

Peder Hjermann
27.02.2010 21:31

DEL DENNE SAKEN

LES OGSÅ


KOMMENTARER (0)

Legg til kommentar

NYHETER

Juniorene tapte finalen

Se målene fra finalen her!

Les mer (15)

Stabæk til finalen!

Stabæk vant semien mot Aafk etter en nervepirrende straffekonk.

Les mer (2)

Stabæk til semifinalen!

Stabæk G19 vant 4-0 over Bodø/Glimt på Hamar. OPPDATERT!

Les mer (9)

Stabæk til kvartfinalen for første gang!

Herman Stengel og resten av G19 ordnet poenget de trengte for avansement.

Les mer (3)

Stabæk nær avansement

Juniorene gjorde jobben og sikret 3 nye poeng i JET-turneringen.

Les mer

Drømmeåpning på JET

Stabæk G19 vant mot Brann i åpningskampen.

Les mer
Se nyhetsarkivet