Einar Schultz ny styreleder i Stabæk Fotball
Her er Stabæk Fotballs nye styre
Stabæk Fotballs nye styre ble valgt på årsmøtet torsdag 4. mars. Einar Schultz, tidligere daglig leder, overtar styreledervervet etter Ingebrigt Steen Jensen.
Tidligere leder Erik Loe (foto :Scanpix) er også tilbake i styret etter noen år i NFF.
Av andre nye personer i styret er Stabæk-gutten Jarl Øverby (født 1969). Jarl er valgt som varamedlem. Han har vært kaptein på Stabæks a-lag i bandy, har 52 A-landskamper og har vært spillende hovedtrener ('95-'97) og trener ('00-'01). Fra 2001-2004 har han vært engasjert av Stabæk Fotball i et prosjekt for vinnerlagsutvikling.
På årsmøtet ble det også bestemt at SFK og Barn & Ungdom skal ha faste plasser i styret. Disse bekles nå av SFKs Axel Daasvand og SFBUs Espen Lindmark.
De øvrige i styret burde ikke behøve nærmere presentasjon.
Her er hele det nye styret
Leder: Einar Schultz ny/2 år
Nestleder: Knut Harlem ikke på valg
1. styremedlem Axel Daasvand ny/1 år
2. styremedlem Espen Lindmark ny/2 år
3. styremedlem Herlog Berge gj.v/2 år
4. styremedlem Erik Loe ny/2 år
5. styremedlem Kari Styren ikke på valg
6. styremedlem Tonje Asmyhr ikke på valg
Varamedlem Jarl Øverby ny/1 år
NYHETER
Vi søker vår Grasrotandelsgiver nr 1000
Nå er vi over 1000 Grasrotandelsgivere til Stabæk Fotball!
Les mer




KOMMENTARER (3)
Et godt styre :-)
som representerer mye erfaring og stor bredde i kunnskap både fotballmessig og ellers. Glad Erik er "tilbake". Lykke til alle sammen.
Sikkert bra å få Loe tilbake, men...
Sikkert bra å få Loe tilbake, men litt skummelt også: Man vet jo aldri hva som kan ha skjedd i perioden som idrettsbyråkrat: Mange får jo hodet under armen, jf det som har skjedd i skøyteforbundet (eller hvor nå beslutningen om å sparke nylig reansatte Müller skjedde) og i hoppforbundet denne vintern. Håper bildet i reportasjen er nytt, for der sitter i alle fall hodet oppe på skulderne. Lykke til, uansett.
Hva vil han?
Hadde vært greit å fått en artikkel/intervju med Einar Schultz for å få vite hva han ønsker å utrette i jobben og litt om hans ambisjoner.