God start på høstsesongen
22-0 på tre kamper er definitivt godkjent for rekrutt- og juniorlaget
Her er et kort resumé fra de tre kampene som er spilt så langt:
J19: Stabæk - Sarpsborg 08 (3-0)
Det blir alltid gode og tøffe oppgjør mot Sarpsborg, selv om lagoppstillingen fra deres side varierer noe på grunn av samkjøringen med 1. divisjonslaget. I det første møtet vant Stabæk 5-2. Også i dette oppgjøret var Stabæk det beste laget.
Vi går ut hundre, ruller opp det ene andre angrepet etter det andre, har full kontroll på kampen og leder 3-0 til pause. Det burde vært mye mer. Jentene blir stadig bedre til å holde ballen i laget, men i perioder blir vi litt for gira på å slå gjennombrudd.
Sarpsborg kommer noe bedre med i andre omgang, men klarer heller ikke da å skape spesielt mye. Det meste av spillet foregår foran Sarpsborg sitt mål, og den berømte bussen parkeres innenfor seksten. Her ser vi at det fortsatt er en del å gå på når det gjelder nøyaktighet på den siste tredjedelen. Men vi ser også gode tedenser på kombinasjoner som det er terpet på i det siste. Og det er moro
J19: Asker - Stabæk (0-8)
Stabæk har i år valgt å dele interkretsserien mellom rekrutt-/juniorgruppa og J16. Dette gjør både fordi det gir en bedre kampbelastning for begge, og for å matche neste års juniorjenter mot god motstand. I denne kampen var det et sammensatt lag som stilte til start.
Stabæk kom best igang og det gikk ikke mange minuttene før det første målet satt. På en flott kunstgressbane på Føyka er det lett å spille fotball. Stabæk ruller opp det ene angrepet etter det andre og vender ofte spillet høyt i banen. Gode kombinasjoner og mange avslutninger gjør at Asker blir løpende mes etter ball. Det står 3-0 til pause etter at Stabæk har brent flere store muligheter.
I andre omgang fortsatte Stabæk å spille, enda mer tålmodige og enda flere bevegelser gjør at Asker blir helt overkjørt. Det er flere enkeltspillere fra Asker som viser at de har gode ferdigheter, men det blir aldri virkelig farlig foran Stabæk sitt mål.
- Det er flott å se at vi bygger videre på erfaringene fra kampen mot Sarpsborg, og det er flere trekk vi nå bare blir bedre og bedre på, oppsummerer trener Jan Henrik Øydne etter kampen.
KV4: Øvrevoll Hosle 2 - Stabæk 2 (0-11)
Siden opprykk til tredjedivisjon for rekruttlaget er sesongens hovedmål, og fordi opprykk fra fjerde til tredjedivisjon i Oslo fotballkrets nesten er det mest krevende av alt i norsk fotball, er det full satsing og innsats i hver eneste rekruttkamp. Også denne, der en nylig friskmeldt Ingrid Camilla Fosse Sætre fikk være med fra start.
Det var ingen tvil om hvor seieren skulle havne, bare hvor stor den skulle bli. ØHIL hadde nesten ikke ballen, men kom likevel til to gode avslutninger på hurtige overganger.
Dette var en kamp Stabæk kjørte fra start til slutt. ØHIL hadde knapt ball denne kampen, men kommer til to gode avslutninger - på overganger.
Med Ingrid Camilla i spissen (fem mål og flere assists) viste jentene at rekruttlaget til Stabæk hører til et helt annet sted enn i fjerdedivisjon. Sammen med Hanna Maanum og Mia Berdal Jahr (bildet) sentralt på midtbanen spilte de ØHIL-jentene trill rundt gang etter gang.
Og når resten av laget også melder seg på med gode bevegelser og kvalitet i utførelsen, da blr det flott fotball!
- Flotte kombinasjoner, stikkere på andre- og tredjebevegelse, flikker og tålmodighet varmet oss på trenerbenken, er Jan Henrik Øydnes oppsummering. - Det var morsom fotball å se på. Det viser også at vi har en plan i spillet vårt. Når ulike spillere kommer inn og fort er med på de samme kombinasjonene som på a-laget viser vi at rammen og prinsippene er de samme, avslutter Øydne.
Neste kamp for jentene er også mot ØHIL. Da møter vi juniorlaget, som vant Norway Cup for et par uker siden. I forrige kamp slo vi dem 5-2. Det betyr at det er en tøff kamp som venter oss i morgen, torsdag. Vi har i år slått ØHIL tre av tre. Nå er vi sugne på å den fjerde av fire!
Det er bare å glede seg!
(Foto: Hilde Torbjørnsen)
NYHETER
Stabæk slo ut favoritt i J19-NM
Stabæk trakk fjorårsfinalist Sarpsborg 08 i første runde i NM for jenter junior. Sarpsborg var tippet langt også i årets NM, så Stabækjentene var forberedt på et tøft oppgjør på kunstgresset i Sarpsborg. Og tøft ble det, men Sarpsborg 08 – Stabæk endte 4-5, og Stabæk er videre til andre runde.
Les mer (1)
Kvalifisert for NM J19
Stabæk kvalifiserte seg for NM J19 ved å slå Oppegård 3-0 på Nadderud
Les mer



KOMMENTARER (3)
puJipoeDDCNMGl
Good to see a tanlet at work. I can't match that.
gMFtxoikeQMlFlUwgs
P5EeLQ <a href="http://evhmpveejsvn.com/">evhmpveejsvn</a>
sMCdlTaHOacGHB
ZPvnQ0 , [url=http://vhrgglbytrod.com/]vhrgglbytrod[/url], [link=http://nfgfvxekazgo.com/]nfgfvxekazgo[/link], http://vjjxihflscya.com/