Rekruttlaget slo Oppsal
Selv om vi sløste med sjansene ble det 4-0 på Trasop kunstgressbane i går kveld. Fem seire på fem kamper, og en målforskjell på 42-5
Ingrid Bakke (til høyre på bildet) var både høyt og lavt på banen. Hele tiden.
Oppsal er ett av de beste lagene i 4. divisjon, etter Lyn og Stabæk. Det var derfor med en viss spenning jentene forberedte seg til denne kampen.
Strategien var å gå tøft ut allerede fra start. Og denne strategien ble fulgt. Stabæk satte et markert press på hjemmelaget, og rullet opp det ene angrepet etter det andre. Det første målet kom etter sju minutter, da Zai etter en dødball lobbet ballen inn helt oppe i vinkelen fra hjørnet av 16-meteren. Men så kom det en relativt lang periode der den ene store sjansen etter den andre ble skapt, uten at det ga tellende resultater. Ikke før mot slutten av omgangen, da Mario endelig fikk hull på byllen.
I pausen var det enighet om at balltempoet måtte enda et hakk opp i den andre omgangen, og at presisjonen i framspillene måtte bli enda litt bedre. Dette bidro til at vi fortsatte å produsere sjanser på løpende bånd, men mange av dem ble – noen ganger feilaktig – avblåst for offside. To av sjansene ble omgjort til mål, begge med Saba i hovedrollen. Den ene satte hun selv, den andre satte Mario etter at keeper måtte gi retur.
De som var med: Tora Torrissen, Rikke Styrevik, Sara Zai Munkvold, Sofie Dale, Maria Toverud, Marie Solberg, Line Holter, Ingrid Bakke, Jeanette A Johnsen, Kristine B Nilsen, Maria Rasmussen, Elisabeth Heidenstrøm, Martine Reina, Marie Olsen og Saba Soofi
Målene: 1-0 Zai, 2-0 Mario, 3-0 Mario, 4-0 Saba
Tabell, terminliste og resultater fra de andre kampene i serien finner du her .




KOMMENTARER (0)