Ingrid Camilla Fosse Sæthre gjør come back
- signerte for Stabæk i kveld
Ingrid Camilla la fotballen på hylla etter 2006 sesongen. Da var hun kaptein på Arna-Bjørnar, savnet på landslaget og hadde rukket å få med seg et profftilbud fra Fulham. Hun hadde også rukket å bli kåret til årets spiller i Toppserien i 2003.
Ingrid Camilla utmerket seg tidlig som en meget lovende fotballspiller. Hun startet i Nordhordland Ballklubb som seksåring, der hun spilte på lag med gutter i nærmere ti år. Ingrid Camilla ble fort en av de mest sentrale spillerne på Arna Bjørnar. Solid spill og en pen scoringskonto førte henne inn på landslaget som 20-åring. Høsten 2003 fortalte hun landslagsledelsen at hun ikke lenger ville være med. Hun ville heller prioritere tannlegestudier.
Sammen med Elise Thorsnes (p.t. Røa) dannet Fosse Sæthre en fryktet angrepsduo. Begge Arna-spissene kom med på årets lag i 2006, som blir stemt frem av spillerne i eliteserien.
Nå tre år senere gjør hun altså come-back. Hun har trent med Stabæk i vinter og etter det vi har sett på feltet og i treningsmatchene, blir dette en solid tilvekst til Stabæk.
- Jeg gleder meg virkelig til dette. De andre har fortalt om supporterne og all interessen rundt klubben. Jeg syntes det var helt fantastisk og fikk gåsehud av suppoerne sist søndag i LSK-hallen. Etter det jeg forsto var det ingen ting i forhold til hva som venter på Nadderud, sier en fornøyd Fosse Sæthre til stabak.no.
Hun trekker også frem at hun i år skal få spille på det beste laget hun gang har spillt på.
Trener Roger Finjord er minst like fornøyd; - Ingrid Camilla har gitt et voldsomt positiv inntrykk både på og utenfor banen den tiden hun har vært hos oss, sier Finjord til stabak.no.
- Hun gir oss en trygghet offensivt og er med på å skape konkurranse om de offensive plassene. Også er det gøy for Stabæk at hun velger nettopp oss i sin nye spillerkarriere. Hun har et meget klokt fotballhode og er i tillegg rett og slett en veldig hyggelig jente, avslutter Finjord.
NYHETER
- Det viktigste er å være klar til kamp!
Damelaget har kommet på plass i Tromsø - en dag før.
Les mer


KOMMENTARER (3)
Konge
Dette er rett og slett en kanonsignering. Når hun opp mot 80 % av det hun var i Arna har Stabæk gjort en varp.
Yess!
Velkommen! Med unntak av tynn backrekke er dette blitt en fantastisk A-tropp!
herlig
velkommen! en kanon signering. gleder meg til å se deg og resten av jentene på nadderud...SNART!