Jørgen Rolls blogg

Jørgen Roll er leder for Kommunikasjon og Media i Stabæk Fotball.

STØTT STABÆK-TUVA i KORSLAGET PÅ TV2!

06.01.2010 10:09

Vel, ”Stabæk-Tuva” er muligens litt drøyt. Men Tuva Livsdatter Syvertsen er fra Brønnøya og kjemper i "Det store korslaget" på TV2.

Tuva og koret hennes er sambygdinger og venner. Folk i bygda er det fint å støtte. Tuva er også vokalist og felejente i den flotte trioen Valkyrien Allstars.

Det svært få antageligvis vet er at Tuva var så snill å stille opp som korist og stemme nr. 2 på Stabæk sangen ”Skjønner du nå” !

Derfor tar jeg meg den frihet å oppfordre alle Blaa til å stemme på Tuva i Korslaget nå på fredag.

Til tross for en fin versjon av Dum Dum Boys’ Englefjes fikk Tema Tuva færrest stemmer av alle sist uke. Det må alle i Asker og Bærum gjøre noe med.

Bruk stemmeretten og sangstemmen på fredag og så lover jeg å prøve å få Tuva til å være med på ”Skjønner du nå” live på Telenor Arena ved en passende anledning. (Med mindre noen tar det som en trussel  )

Les mer på

TV2: Det store korslaget
Tuvas blogg
Tuvas Facebookside

Og godt nytt år til alle lesere forresten. Det blir bra det her.

Beste hilsen Jørgen

DEL DENNE SAKEN

SISTE KOMMENTARER

LES OGSÅ

KOMMENTARER (2)

  •  
  • 1
  •  
1.
Kokken sier: 10.01.2010 13:06

Tuva

At hun har stiller opp på "Skjønner du nå" er et godt argument for å stemme på henne, men at hun kommer fra Bærum er kanskje ikke et like godt argument. Jeg mener: Våerenga er fra Oslo, men jeg vil helst slippe å holde med DEM! Kan ikke jeg få lov til å holde med norges beste og mest sympatiske lag da? Vær så snill!

Hilsen en osloborger

2.
triks sier: 20.03.2010 20:18

enga

Uavgjort mot Enga i hjemmedebut.

Både Stabæk og Vålerenga kom til Telenor Arena med full pott etter den innledende serierunden, og det var tydeligvis to lag som var sugne på å vinne som i dag møttes. Resultatet ble en frisk og underholdende kamp med masse angrep og sjanser til begge lag. Kanskje rett og rimelig at det endte med poengdeling etter 1-1.

Vålerenga-trener Martin Andresen menet 1 poeng var noe begge lag var litt misfornøyd med. – I dag var det to lag som ville vinne som spilte, og derfor tror jeg ingen av oss er fornøyd med bare ett poeng. Vi skaper store sjanser gjennom nesten hele kampen, men er ikke så effektive som jeg helst skulle satt at vi var. Moa har et par store, men i dag ble det med Hæstads ene. Stabæk pleier å styre kampene her på Telenor Arena, men det synes jeg ikke de greide i dag. Vi var opptatt av å spille offensiv fotball i dag, og jeg synes vel at vi har de største sjansene. Men dette er en kamp som begge lag kunne ha vunnet, så kanskje er uavgjort et greit resultat, konkluderer Martin.

Forrige serierundes store profil, Moa, hadde sjansene men greide ikke å score i dag. – Nei, i dag ble det bare nesten. Har noen muligheter som jeg kanskje burde ha greid å utnytte bedre, men Stabæk er et godt lag så jeg synes ikke vi kan være misfornøyde med ett poeng herfra. Det ble helt sikkert en underholdende kamp for de som ser på, og det er jo bra. Vi får konsentrere oss om å fortsette å spille den fotballen vi nå gjør, så kommer det til å bli flere poeng å hente i de kommende kampene, sier Moa.

Vålerengas kaptein og målscorer Kristoffer Hæstad var også rimelig greit fornøyd. – Vi møter et godt lag her i dag, og jeg tror ikke det er mange lag som kommer til å slå Stabæk hjemme. Vi er nære i dag i en kamp som bølger frem, og tilbake, men skal være fornøyde med ett poeng, erkjenner Doffen, som scoret kampens første mål på et skudd som går vi Morten Morrisbakk Skjønsberg og i mål.

Stabæk trener Jan Jönsson er bare ”delvis” fornøyd i dag. – Vi er gode de første 30 minuttene av første omgang, men litt for passive de siste 15. I andre omgang er vi friskere og mer med, og det er mye positivt å ta med seg. Men som mot Odd synes jeg vi ikke er gode nok i det defensive spillet vårt. Vi lar igjen motstanderne komme for ofte til med målsjanser, og det er ikke slik vi ønsker det. Vi støter ikke langt nok ut og gjør i det hele tatt feil jeg helst skulle sett at vi ikke gjorde. Men vi er bedre enn vi var sist i det defensive, så vi får jobbe videre med å sette formasjonene. Jon Inge kommer inn i dag de siste 30 minuttene, og jeg tror det vil bli bra å få han på plass, sier Jan. – Offensivt er det mye bra, og vi har store sjanser både med Mix, Pontus og ikke mist skuddet til Bjarni som går like utenfor. Det blir en underholdende og fartsfylt kamp som kunne ha gått begge veier. Vi har kanskje litt flere sjanser enn Vålerenga, men i dag ble det bare nesten, og da blir det også bare ett poeng. Mye positivt, men fortsatt en del å jobbe med, oppsummerer Jan etter et fartsfylt nabooppgjør.

Både Stabæk og Vålerenga er dermed ”ubeseiret” så langt i Tippeligaen. Neste kamp for oss blir en tøff bortekamp mot Ålesund som vant sin første hjemmekamp. Men det er forskjell på å slå Kanarifugler og Stabæk gutta. Det regner jeg med de skal få merket på Color Line Stadion den 28. mars.

  •  
  • 1
  •  

Legg til kommentar