
Jentefotballens dag ble en suksess!
Jentefotballens dag ble arrangert på Nadderud og målet var å få flere jenter til å bli kjent med verdens morsomste sport! Barn & Ungdom Akademi jenter Bildegalleri
Lørdag var turen kommet til Nadderud for Jentefotballens dag og Stabæk Fotball Barn & Ungdom stod for arrangementet på Bekkestuabanen.
Med fokus på fotballen gjennom leker, aktiviteter og spill, var det over hundre fornøyde jenter igang lørdag ettermiddag. Foreldregjengen fra Barn & Ungdom hadde sørget for et rikholdig utvalg av bakevarer og drikke. Med premier og overraskelser var det mange fornøyde barn.
A-lagsspillere fra Stabæk Fotball Kvinner kom på besøk, som ble et svært populært innslag. Arrangementet ble avsluttet med en runde Q&A med Lena Soleng Hansen, Henriette de Lange og Tiril Flokketveit, med spørsmål fra mange nysgjerrige jenter.

- Det var en veldig vellykket dag på Bekkestuabanen. Tusen takk til alle foreldre som stilte opp for jentefotballen og som hjalp til for å gjøre dette til en morsom dag, sier drifts- og publikumskoordinator Sebastian Lindblad til stabak.no.
Alle jentene som ønsket fikk så gratisbilletter til Toppserie-kampen på Nadderud. Der så de at Stabæks kvinner slo Hønefoss. A-laget klatret opp på en fjerdeplass på Toppserie-tabellen etter denne seieren og det kan du lese alt om her »














Lyst til å bli med på trening, se og vite mer?
Send en e-post til Ståle Brandsrud
Følger du oss på Instagram?
@stabakkvinner
Klikk her for å se vår profil og følg oss
Komme i kontakt med oss?