Avansement i cupen etter seier mot Haugesund: – Veldig fornøyd

Onsdag var det cupkveld på Nadderud med FK Haugesund på motsatt side.

Annonse:

Det endte med seier og avansement i cupen etter 2-1 til full tid.

Onsdag kveld ble det også klart at Mjøndalen blir neste motstander!

– Det var en kul match hvor det skjer mye. Det er mye målsjanser og jeg synes vi dominerer frem til de får 1-1. Så er det et fint skudd fra Kay som gir oss 2-1, før de bommer på straffe. Men jeg synes vi vinner fortjent, sier Jörgen Wålemark etter kampen.

– V gjør mye bra og skaper mye. Vi håndterer det som skjer underveis bra, og hele kampen er vi farlige fremover. Jeg er veldig fornøyd med det, sier treneren.

Se høydepunktene fra kampen her:

Hør fra Wålemark her:

Hør fra matchvinner Kostadinov her:

Det var vi som kom best i gang, og etter bare ni minutter lå ballen i nettet. Nicolai Næss slo inn et strøkent hjørnespark, som Jesper Isaksen ekspederte i mål.

Haugesund hadde en del ball i første omgang, men det var vi som skapte de største sjansene, og var ekstremt nære å doble da Eggen Vinge banket til inne i sekstenmeteren. Men en god redning av den 16 år gamle FKH-keeperen sørget for at 1-0 sto seg halvveis.

Nicolai Næss måtte dessverre hjelpes av banen etter en kraftig smell, og Kasper Pedersen tok på seg kapteinsbindet.

Etter hvilen ble det mer innholdsrikt. Det var flere muligheter begge veier, men det var Haugesund som utlignet til 1-1 da de spilte seg gjennom i midten og satte ballen ned i hjørnet.

Deretter svarte vi kjapt! Kaloyan Kostadinov banket til fra distanse og ballen suste i nettet.

Men det var ikke over der. Haugesund fikk nemlig straffe et par minutter etterpå. Men stolten var på vår side.

Deretter sto vi imot det som kom, og kunne også økt til 3-1. Men det endte 2-1.

Dermed er vi videre i cupen, og neste runde trekkes i kveld 21:45.

Slik startet vi:

Rossbach, Riise, Næss, Nielsen, Andresen, Kostadinov, Danso, Isaksen, Spiten, Eggen Vinge, Olderheim

Benken: Pedersen, Skjelvik, Dahlby, Geelmuyden, Veum, Onsrud, Opseth, Ellegaard

Asset 1 Asset 2
1
Rossbach


19
Riise
14
Nielsen
4
Næss
Substituted out 40'
20
Andresen


28
Isaksen
Goal 8'
27
Danso
Substituted out 79'
24
Kostadinov
Goal 73'


7
Eggen Vinge
Substituted out 68'
17
Olderheim
Substituted out 79'
11
Spiten-Nysæter
Substituted out 68'
Innbyttere
12
Gunnerød
2
Pedersen
Substituted in 40'
5
Skjelvik
15
Veum
Substituted in 79'
10
Geelmuyden
Substituted in 68'
21
Onsrud
8
Dahlby
Substituted in 79'
30
Ellegaard
Substituted in 68'
22
Fardal Opseth
Innbyttere
  • 12
    Gunnerød
  • 2
    Pedersen
    Substituted in 40'
  • 5
    Skjelvik
  • 15
    Veum
    Substituted in 79'
  • 10
    Geelmuyden
    Substituted in 68'
  • 21
    Onsrud
  • 8
    Dahlby
    Substituted in 79'
  • 30
    Ellegaard
    Substituted in 68'
  • 22
    Fardal Opseth

Annonse fra Obos-ligaen: