Peder Hanche-Olsen (16) har signert proffkontrakt

Stabæk Fotball gratulerer til Peder og familien, og ser frem til å følge utviklingen videre på banen.

Annonse:

Stoppertalentet har gått gradene i akademiet og har nå signert sin første proffkontrakt.

– Dette er stor stas for alle parter. Peder er en vi kjenner veldig godt, han har gått gradene i akademiet og har vist fin utvikling de siste årene. Dette er en spiller vi gleder oss veldig til å følge i årene som kommer, sier sportssjef Thomas Finstad.

– Peder skiller seg også ut med en veldig sterk mentalitet. Han er en ledertype og har en ekte, indre drive for å bli en god fotballspiller. Han har mye av det man ser etter i en ung spiller.

Det høres kanskje kjent ut for mange, og det er heller ikke så rart. For ti år siden, i 2015, signerte nemlig storebror Andreas Hanche-Olsen sin første proffkontrakt med klubben som 18-åring, før han gjorde suksess både i utlandet og på landslaget.

Nå har Peder også begynt å vise seg frem på fotballbanen, og han var blant annet en del av G16-laget som vant NM-finalen på Nadderud i fjor høst.

Vi gleder oss til å følge utviklingen videre, Peder.

Gratulerer så mye!

Storebror Andreas da han signerte sin første proffkontrakt i 2015.
Storebror Andreas da han signerte sin første proffkontrakt i 2015.
NM-gull med G16 i 2024.
NM-gull med G16 i 2024.
Annonse fra Obos-ligaen: