Riise går over i ny rolle – skal styrke spillerlogistikken

Stabæk Fotball er glade for å kunne meddele at Bjørn Helge Riise fortsetter i klubben i en ny rolle som scout.

Annonse:

Etter at Mikael Stahre og Patric Jildefalk overtok treneransvaret har klubben vært i dialog med Riise om veien videre. Nå er vi glade for at vi er kommet til enighet om en avtale skal styrke klubbens arbeid med spillerlogistikk i tiden fremover.

Etter mange år i Stabæk-akademiet har Riise det siste året vært i trenerteamet rundt A-laget, som assistenttrener og midlertidig hovedtrener. Nå trer han ut av trenerteamet, men fortsetter i en ny og viktig rolle:

– Vi er veldig glade for å lande dette. Vi har hatt et ønske om å styrke spillerlogistikken vår, og nå får vi på plass Riise i denne rollen, som har et klokt fotballhode og gode referanser på hva som kreves for å spille på toppnivå, sier sportssjef Thomas Finstad.

– Riise har vært i klubben i mange år og lagt ned en enorm jobb for Stabæk. Han er lojal og hardtarbeidende, og vi er glade for å ha han med videre, sier Finstad.

Riise ser frem til å sette i gang med arbeidet og bidra til å styrke klubbens spillerlogistikk.

– Det blir kjempespennende og jeg gleder meg enormt. Vi har hatt en god dialog om veien videre og jeg er veldig glad for at vi landet dette raskt. Stabæk er en klubb som betyr mye for meg og jeg ønsker å bidra der jeg kan.

Annonse fra Obos-ligaen: