Stabæk Fotball blir Kampkompis

Stabæk Fotball er stolt samarbeidspartner av Kampkompis.

Annonse:

Alle barn og unge bør ha mulighet til å dra på fotballkamp. Sammen med Kampkompis skal vi sørge for at flere får mulighet til å komme på Nadderud og se Stabæk spille.

– Grunnen til at jeg startet Kampkompis er for å redusere utenforskap og inkludere flere i kampgleden, sier Sesilie Olava Øie, gründer og ildsjel bak Kampkompis.

Forhåpentligvis kan nå barn og unge som ikke har hatt noen å dra på kamp med få kontakt med en Kampkompis.

Sesilie er lokal og kjenner godt til både Stabæk Fotball og Stabæk Support.

– Mitt ønske med Kampkompis er at unge skal etablere nye vennskap og relasjoner med andre som deler den samme interessen rundt Stabæk. Selv har jeg hatt flere gode opplevelser med klubben og Stabæk Support gjennom de 25 årene jeg har bodd på Hosle. Noen av de jeg i dag kaller mine nærmeste venner møtte jeg gjennom supportermiljøet, sier Sesilie.

En kampkompis er en trygg voksen som tar med inntil fem barn og unge på kamp. Kampkompiser har engasjement, er kurset i å håndtere og møte barn på trygg måte, og har gyldig vandelsattest.

Trenger du en kampkompis, eller vil du kanskje bli en? Kjenner du noen som du tror kan tenke seg å dra på kamp, men som ikke har noen å dra med? LES MER HER

Annonse fra Obos-ligaen: