
Tre på rad
Denne gang var det Raufoss som ble tatt i mot på Nadderud i finværet. Alt var duket for festfotball på Tobbebanen denne vakre høstdagen. For høsten har helt klart kommet, med kun få varmegrader nattestid. Men med strålende sol og vindstille, ble det en perfekt ramme rundt kampen. Del Drømmen Gatelaget
Tekst: Tuva Berdal og Nan Moe, frivillige på Gatelaget
Og festfotball ble det – så til de grader! Stabæk-spillerne formelig stormet ut fra startblokkene, angrep umiddelbart og målfesten var i gang etter knappe fem minutter. En vakker scoring etter en sterk Stabæk-kontring. 1-0.
Trøkket fortsatte og vi var nær en ny scoring like etter. Så kom en periode hvor også Raufoss yppet seg litt og fikk blant annet et frispark som gikk rett i blokken. Men Stabæk fortsatte presset og i det 15. minutt ga det uttelling i form av en nydelig scoring etter bra samspill. 2-0.
Noen minutter senere – nok et flott angrepsspill, men denne gangen gikk skuddet like over mål. Ingen grunn til uro – det lå flere mål i lufta. Og ganske riktig, neste mål kom i det 25. minutt i form av en retur på et hardt skudd i stanga. 3-0!
Like før pause kom Raufoss til en god sjanse som de utnyttet på beste vis, og det sto 3-1 da omgangen ble avblåst.
Etter pause ble det tidlig klart at Stabæk-gjengen ikke hadde tenkt å gi seg på stillingen 3-1. De fortsatte å "trøkke på" og både duell- og pasningsspillet satt perfekt. Etter 14 minutter lå ballen i Raufoss-nettet igjen, etter nok et godt angrepsspill og en lekker avslutning. 4-1.
Herfra og ut var det ingen tvil om at dette ville bli en meget solid seier. Målene formelig rant inn, og gjengen ga seg ikke før det sto 9-1 på tavla. Målene kom etter dribleraid, kontringer, vegg-spill og generelt utmerket samspill. Ingen kan beskyldes for å ha vært ego – alle så etter den best plasserte spilleren før skuddet gikk. Kampens vikarierende kamp-referenter, som er relativt nye på Gatelaget, er mektig imponert over både fotballferdighetene, energien og samholdet i laget.
Stabæks keeper, som stilte til tross for en ikke helt leget skade, fikk heldigvis ikke altfor mye å gjøre, men gjorde en strålende jobb de gangene Raufoss slapp til foran mål.
Kampens dommer, Stabæks A-lags Filip Riise, gjorde en utmerket jobb. Hans kommentar etter kampen var at det hadde vært en enkel kamp å dømme, med andre ord: to "fair play'ende" lag.
Deilig kyllinggryte og fine ord fra begge lag etter kampen. Raufoss måtte innrømme at i dag var Stabæk klart best i det meste.
Tittelen "3 på rad" henspiller på at dette var 3. gang på 3 uker at Raufoss røk på en smell mot Stabæk etter Stavanger og A-lagets siste kamp.


