Wendt og Ekorness forlenger kontraktene
Det er en glede å informere om at to av våre egne nå forlenger sine avtaler.
Både William Wendt og Karsten Ekorness har forlenget sine avtaler ut 2028.
– William og Karsten er to unge, lokale spillere som har gått nærmest hele akademiløpet i klubben og nå har etablert seg på A-laget. Dette er helt i tråd med vår strategi, og begge har over tid vist stor dedikasjon og et tydelig fokus på videre utvikling, sier sportssjef Thomas Finstad etter kontraktssigneringene.
– Vi er svært glade for at begge disse nå forlenger avtalene sine, og vi gleder oss til å følge utviklingen deres videre sammen med resten av laget, sier Finstad.
Wendt og Ekorness debuterte i NM i henholdsvis 2023 og 2024, og står med 41 og 25 A-kamper så langt. Begge to har blitt viktige brikker i årets stall, og har startet de tre første rundene i OBOS-ligaen.
Søndag spiller gutta den aller siste kampen på gamle Nadderud Stadion, før vi flytter inn på ny arena.
Hør fra gutta her:
Vil du se gutta i aksjon mot Haugesund, kjøp billetter her!
Wendt og Ekorness var også gjester i supporterpodcasten Kikkertsvingen denne uka. Lytt til episoden og bli bedre kjent med de lokale unggutta her: