
Piggy månedens unge spiller
OBOS har kåret Nicolas Pignatel Jenssen til månedens unge spiller i juni. Vi gratulerer Piggy, som får med seg litt pynt til peishylla.
Grunnet landslagspause og spillefri i OBOS-ligaen ble juni måned av det amputerte slaget med bare to serierunder.
Det ble ikke full pott poengmessig for de blaa, men vi slapp heller ikke inn mål, og vi er fortsatt ubeseiret siden april. Det var også to cuprunder i juni, hvor vi tok oss av Notodden og Gjøvik.
For Piggy ble det den solide innsatsen defensivt i 0-0-kampen i serien mot Start som ble beholdningen og bakgrunnen for utmerkelsen som månedens unge spiller.
– Det er hyggelig det. Jeg tar den, sier Piggy etter å ha fått utmerkelsen overlevert noe på etterskudd.
21-åringen har også fått en fin start på juli, og har vært involvert i de to seirene mot Mjøndalen og Stjørdals-Blink, samt 1-1- i Bergen og 2-2 hjemme mot Kåffa.
Etter to velfortjente fridager var gutta tilbake på feltet onsdag og er nå godt igang med forberedelsene til bortekampen mot Sogndal mandag.
Har du planer om å støtte gutta i saftbygda? Billettinformasjon finner du her